Wpływ koronawirusa na zdrowie psychiczne ludzi.

Czy pandemia koronawirusa w dużym stopniu wpłynęła na samopoczucie ludzi? W jaki sposób koronawirus oddziałuje na zdrowia psychiczne Polaków? O co najbardziej martwią się ludzie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie?

Strach i niepewność, czyli uczucia towarzyszące pandemii koronawirusa.

Znany serwis „Prezent Marzeń” przeprowadził ostatnio badania, z których wynika, że aż 88 % mieszkańców naszego kraju odczuwa psychiczne skutki sytuacji związanej z pojawieniem się pandemii koronawirusa. Wiele osób doświadcza np. uczucia niepokoju o przyszłość. Przedłużający się lockdown niestety nie upraszcza sprawy. Ludzie martwią się przede wszystkim o zdrowie swoje i zdrowie najbliższych członków rodziny. Nikt nie może powiedzieć nam na chwilę obecną, kiedy ta sytuacja się skończy i kiedy wszystko wróci do normalności, a taka niewiedza niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Powodem do zmartwień stają się zwykle codzienne wyjścia. Nigdy, bowiem nie wiemy na pewno czy podczas codziennego wyjścia do sklepu, mimo przestrzegania zasad bezpieczeństwa nie zarazimy się koronawirusem.

Wpływ koronawirusa na zdrowie psychiczne ludzi.

Pandemia koronawirusa a nasze zdrowie.

Podczas pandemii koronawirusa wiele osób oprócz strachu i niepewności doświadcza także samotności i izolacji, co również ma bardzo niekorzystny wpływ na psychikę. Człowiek, który nie ma kontaktu z innymi osobami czuje się po prostu źle. Należy również zaznaczyć, że życie w ciągłym stresie to prosty sposób na pogorszenie zdrowia fizycznego (stres obniża odporność). Dlatego aby zapobiegać negatywnemu wpływowi pandemii koronawirusa na nasze zdrowie psychiczne należy skupić swoją uwagę na czymś pozytywnym, spróbować jakoś przyjemnie i pożytecznie zorganizować sobie czas kwarantanny. Możemy np. zacząć uprawiać sport w domu czy też przeczytać książki, na które do tej pory brakowało nam czasu. Rozwój pasji to bardzo dobry sposób na polepszenie samopoczucia. Pamiętajmy, więc że naprawdę warto jest w tym trudnym okresie zadbać o siebie i o swoje przyjemności, dzięki temu możemy, choć w jakimś niewielkim stopniu poprawić sobie nastrój.