Wszystko, co warto wiedzieć o wyborze dobrej szkoły językowej w Krakowie

Znalezienie najlepszej szkoły językowej ma bardzo duży wpływ na postępy osiągane w nauce języka obcego, a także na motywację do systematycznych powtórek i do czynnego brania udziału w zajęciach. Z tego powodu podczas poszukiwań dodatkowych zajęć wiele osób zastanawia się, która szkoła okaże się godnym uwagi wyborem - bardzo często za najważniejsze kryteria uważa się  między innymi kadrę, która naucza (szczególnie obecność native speakerów) oraz zdobyte certyfikaty i opinie dawnych uczniów. Warto jednak wspomnieć, że w wyborze najlepszej szkoły pomagają również inne cechy, którymi wyróżniają się poszczególne placówki. W poniższym artykule przedstawiamy kilka niezwykle wartościowych zalet szkół językowych, dzięki którym nauka przebiega sprawnie i w przyjaznej atmosferze.

Wszystko, co warto wiedzieć o wyborze dobrej szkoły językowej w Krakowie

Najlepsza szkoła językowa w Krakowie - dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę na metody nauczania i ofertę zajęć?

Wybierając najlepszą szkołę językową w Krakowie, warto przede wszystkim zapoznać się ze stosowanymi przez nią metodami nauczania oraz z liczbą osób znajdujących się w każdej grupie. Od metody lub stosowanych zamiennie metod w dużej mierze zależy, czy poczujemy się dobrze oraz pewnie podczas zajęć i czy osiągniemy w stosunkowo krótkim czasie pożądane rezultaty. Warto zauważyć, że każda osoba w inny sposób przyswaja nowe informacje: dla niektórych najszybszym sposobem nauczania stają się fiszki, dla innych regularne powtórki na głos lub wykorzystanie języka w praktyce podczas rozmów czy gier planszowych. Dlatego przed zapisaniem się na zajęcia dobrze jest dowiedzieć się, jak będą one wyglądały. Okazuje się to szczególnie ważne w sytuacji, w której poszukujemy zajęć dla mniejszych dzieci.

Oprócz metody nauczania warto także zwrócić uwagę na liczebność poszczególnych grup. Im mniej osób pojawi się w danej grupie, tym większą uwagę poświęci nauczyciel każdemu z uczniów, aby wytłumaczyć różne zagadnienia gramatyczne. Z tego powodu wiele osób zainteresowanych dodatkowymi zajęciami z języka obcego poszukuje grup liczących 4-6 osób. Wówczas nauczyciel może wyjaśnić każdej osobie ewentualne wątpliwości pojawiające się podczas nauki, a uczniowie zyskują dodatkowo możliwość przeprowadzenia grupowych konwersacji, które mają bardzo duży wpływ na przełamanie bariery językowej i na płynne komunikowanie się w obcym języku. Co więcej, osoby, którym zależy na jak najlepszych rezultatach i tempie nauki dopasowanym do ich indywidualnych potrzeb, mogą również rozważyć zajęcia indywidualne. 

Jak atmosfera podczas zajęć wpływa na tempo nauki?

Wybór odpowiedniej metody nauczania oraz mniej licznej grupy pomaga w przyswojeniu obcego języka, ale niezwykle ważna okazuje się również atmosfera panująca podczas zajęć. Przychodząc na lekcje z języka obcego, powinniśmy czuć się swobodnie i pewnie - stres lub strach przed ocenianiem czy popełnieniem błędów znacznie spowalniają postępy w nauce i ograniczają rozwój. Dlatego też przed wykupieniem pełnego pakietu zajęć dobrym pomysłem jest przyjście na bezpłatną lekcję próbną i upewnienie się, czy panująca w trakcie zajęć atmosfera w pełni nam odpowiada. Tego typu lekcje próbne oferuje każda najlepsza szkoła językowa w krakowie. Szczególną popularnością cieszy się między innymi szkoła Mr Brown, która wyróżnia się niezwykle przyjazną atmosferą i która skupia się na nauczaniu dzieci.