Co nam daje joga?

Badania pokazują, że joga pomaga poprawić nasz stan psychiczny. W miarę postępu badań, korzyści z jogi zostaną ujawnione w nadchodzących raportach badawczych. Czy ćwiczenia jogi są naprawdę pomocne? Jakieś korzyści z jogi?

Joga nie odchudza

Joga nie ma nic wspólnego z spalaniem kalorii, więc nie ma gwarancji utraty wagi podczas ćwiczeń. Przy regularnym i częstym ćwiczeniu można zauważyć utratę macy, ale będzie to trwać dłużej niż podczas ćwiczeń specjalnie zaprojektowanych do zmniejszenia masy ciała. Wyniki przy takim powolnym spalaniu okazać się mogą bardziej trwałe i skuteczne od pozostałych i nie będą prowadzić do ponownego, szybkiego przybierania na wadze. Joga regularnie pomaga poprawić smukły kształt ciała, świadomość organizmu, a także zwiększenie samoakceptacji.

Wyprostujesz się

Kolejną ważną cechą w jodze można poprawić swoją postawę poprzez skupienie się na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń. Wyniki mogą obejmować poprawę kształtu ciała, a także korekty wad postawy. Asany są wykonywane celowo na wyprostowanie kręgosłupa, poprawiają odległości między kręgami i obniżają ciśnienie międzykręgowe. Wzmocnienie mięśni wokół kręgosłupa powodowane przez jogę zwiększy przepływ krwi i zwiększy ich elastyczność. Korzyści z tego stanu jest bardzo wiele: zmniejszenie ból szyi, ramion i kręgosłupa.

Co nam daje joga? 

Joga niweluje stres

Ostatnie badania pokazują, jak bardzo stres wpływa na zdrowie. Wiele badań wykazało, że długotrwałe narażenie na stres może niekorzystnie wpływać zarówno na funkcje psychiczne, jak i fizjologiczne, w tym na zmniejszenie oporności, pojawiające się napięcie w organizmie, zmniejszenie koncentracji. Praktykowanie jogi regularnie pomaga zmniejszyć stres w życiu codziennym. Powoli i równomiernie rytmy i głębokie oddechy rozluźniają również umysł i poprawiają dotlenienie organizmu.

Podniesiesz wydolność organizmu

Twoje ciało wzmocni się poprzez regularnie ćwiczenie jogi. Asany rozwijają ciało harmonijnie, ponieważ obejmują całą grupę mięśni, stawów i kości w ćwiczeniu, zapobiegając w ten sposób zużyciu tkanki.

To część korzyści, jakie płyną z regularnej praktyki jogi.