Tancerz - trudy zawodu

Taniec to forma ruchu przeznaczona dla dosłownie każdego, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pozwala na zachowanie szczupłej sylwetki, poprawę kondycji, lepsze działanie układu krwionośnego i ogólnie wiąże się z samymi zaletami. Zakłada się, że naukę najlepiej rozpocząć jeszcze w wieku dziecięcym, kiedy najłatwiej można rozwinąć predyspozycje do tańca. Na pewno nie może być mowy o jakimkolwiek nacisku ze strony rodziców, ponieważ nie kończy się to dobrze. Treningi mają być przyjemnością, a nie czymś w rodzaju kary, czy spełniania ambicji rodziców młodego człowieka.

Tancerz - trudy zawodu

Tancerze i ich ogólne predyspozycje

Zasadniczo tancerze powinni cały czas rozwijać swoje umiejętności, nie stać w miejscu, tylko zdobywać nowe doświadczenia. Wśród predyspozycji wymienić można na przykład gibkość ciała, zdolność do poświęceń i pasjonowanie się każdym rodzajem tańca. Trzeba być ponadto przygotowanym na często ogromny wysiłek, litry wylanego potu i wiele poświęceń. Regularne trenowanie może zaburzyć kontakty z przyjaciółmi, którzy mają więcej czasu na spotkania ze sobą, ale warto pamiętać, że cel jest tego warty. Zawodowi tancerze to osoby wytrwałe w dążeniu do realizacji swoich założeń, dlatego wymagana jest wytrzymałość psychiczna. Nie zawsze nauka choreografii idzie w pożądanym kierunku, wówczas niezbędna jest siła samozaparcia i pokonania wszelkich napotkanych przeszkód. To coś po prostu trzeba w sobie mieć i nie pozwalać na wmawianie sobie, że jest inaczej. Zdarzają się sytuacje, że tancerze chodzą na różne castingi, zwłaszcza na początku swojej drogi poszukują pracy, aby stać się zauważonym. W takich sytuacjach konieczne jest wyróżnienie się na tle konkurencji i pokazanie wszystkich swoich najlepszych możliwości. Jednocześnie jasno pokazywać pewność siebie, której po prostu nie może zabraknąć na żadnym etapie ewentualnych rekrutacji.

Trudny zawód tancerza

Obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia pandemiczne, dlatego też powróciły imprezy plenerowe, takie jak festiwale, koncerty i inne widowiska artystyczne. W ich realizacji ogromną rolę odgrywają właśnie tancerze, którzy uświetniają wszystkie występy. Oznacza to długie godziny przygotowań, prób, treningów, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Zawód tancerza wiąże się bardzo często z krótszymi i dłuższymi wyjazdami – życie na przysłowiowych walizkach nie jest dla każdego, po prostu trzeba to lubić i potrafić się przystosować do zmian. Każdy jednak wybiera swoją drogę życiową i powinien liczyć się z konsekwencjami wszystkich wyborów, w końcu nikt nie powiedział, że jest to łatwe. Tancerze dobrze wiedzą jaka jest stawka występów, dzięki nim mogą się spełniać w swojej roli i czuć, że maksymalnie wykorzystują cały swój potencjał. Nigdy nie wiadomo, kiedy otrzyma się swoją największą szansę, w końcu wśród publiczności może siedzieć łowca talentów, który zdecyduje się na nawiązanie długofalowej współpracy. Taniec to dla wielu ludzi sposób na życie, bez którego funkcjonowanie staje się niemożliwe. Jest to normalne zjawisko, świadczące o ambicji i pewności siebie, których w tym zawodzie nie może brakować.