Co warto wiedzieć o przepływie energii w ciele człowieka?

Co warto wiedzieć o przepływie energii w ciele człowieka?

Medycyna niekonwencjonalna nie oznacza przerwania leczenia i zaprzestania stosowania się do zaleceń lekarza. Celem działań bioenergoterapii jest wspieranie medycyny zachodniej poprzez oddziaływanie na ciało energetycznie. Aby się przekonać, jak działa medycyna niekonwencjonalna, warto przyjrzeć się takim pojęciom jak meridiany, które są rozmieszczone w całym ciele.

Meridiany głównych narządów, takich jak serce, żołądek, płuca, nerki i wątroba mają ogromne znaczenie w rozprowadzaniu energii życiowej po całym organizmie. Istnieje również wiele mniejszych kanałów przepływu, a wszystkie one tworzą skomplikowaną sieć składającą się z 72 000 linii.

Meridiany w ciele człowieka

Medycyna zachodnia zajmuje się leczeniem chorób bez powiązania z meridianami. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż nie są one wykrywane przez aparaturę medyczną. Kanały energetyczne nie mają formy fizycznej, z tego względu nie można ich zobaczyć na ekranie komputera, w urządzeniu USG, zdjęciu z prześwietlenia rentgenowskiego, czy podczas badania EKG. Podobnie jak z falami np. radiowymi po prostu nie są widoczne. To oczywiście nie oznacza, że ich nie ma. Każdy, kto interesuje się nawet na poziomie podstawowym, religiami i kulturą wschodu, medytacją, ćwiczeniami Qi Gong (czyt. czi kunk) czy jogą, miał okazję zapoznać się z pojęciem przepływów energii w ciele. Jest wiele wschodnich szkół, które uczą technik wykorzystujących to pojęcie w praktyce. Jest to także element kilku tysięcy lat tradycji medycyny chińskiej Yin Yang.

Co warto wiedzieć o przepływie energii w ciele człowieka? 

Jak pobudzić przepływ energii życiowej, by poczuć się zdrowiej?

Odkrycie kanałów, którymi płynie energia życiowa w naszym ciele pozwala pójść o krok dalej. Dzięki ćwiczeniom można pobudzić energię, zyskać jej więcej z otoczenia i doprowadzić do równomiernego rozprowadzenia w organizmie. To nie żadne czary, tylko dobrze znana w Chinach praktyka ćwiczeń Qi Gong, którą uprawiają ludzie w każdym wieku w parkach, na skwerach i we własnych domach. W niektórych miastach w Polsce zajęcia są prowadzone bezpłatnie dla wszystkich chętnych.