Zadbaj o cerę zimą

Zadbaj o cerę zimą

Nasza cera zimą wymaga specjalnej pielęgnacji. Chłód, ale również znaczna wilgotność na zewnątrz sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na podrażnienia. Dzięki specjalnej pielęgnacji oraz prawidłowemu postępowaniu możemy sprawić, że skóra stanie się znacznie bardziej odporna na czynniki zewnętrzne.

Zadbaj o cerę zimą

Kosmetyki dostosowane do pory roku

W zależności od pory roku należy dobierać odpowiednie kosmetyki do naszej twarzy. Zimą warto stosować produkty z dużą zawartością gliceryny, która zatrzymuje wodę w skórze i sprawia, że jest ona znacznie lepiej nawilżona. Również podczas zimy nie wolno zapominać o nawilżaniu skóry, dlatego w kosmetykach na zimę musi znaleźć się m.in. kwas hialuronowy. Bardzo dobrze działające na podrażnienia i suchość skóry, są również alantoina, aloes oraz olej arganowy.

Działanie przeciwstarzeniowe oraz ochronne

Na skórę warto nakładać takie kosmetyki, które będą miały w sobie witaminy chroniące nas przed wolnymi rodnikami. Są to witaminy A i E, które można znaleźć w olejach z wiesiołka, czy oleju arganowym. Sprawiają też, że skóra posiada swoją barierę ochronną, dzięki czemu jest znacznie bardziej odporna na zanieczyszczenia. Dodatkowo nie można zapominać o obecności ceramid, które budują naszą skórę i znacznie bardziej polepszają jej stan. Staje się ona bardziej jędrna i odporniejsza na czynniki zewnętrzne. Zwłaszcza po 30-stym roku życia warto zainwestować w takie kosmetyki, które będą sprawiały, że skóra stanie się lepiej odbudowana i chroniona przez wolnymi rodnikami.

Odpowiednie oczyszczanie

Podczas oczyszczania skóry możemy nieświadomie doprowadzić do jej wysuszenia. Ważne jest więc zadbanie o to, by nie wysuszać dodatkowo skóry. Najlepiej oczyszczać skórę za pomocą emulsji lub żelu myjącego, a unikać mydła, czy tylko samej wody kranowej. Skóra będzie dogłębniej oczyszczona, jeśli raz na jakiś czas wykonamy peeling lub użyjemy mleczka do mycia twarzy. Sprawi ono również, że skóra będzie miała odpowiedni poziom nawilżenia.

Stosując wszystkie te metody na pewno w pełni zadbamy o zdrowy wygląd skóry.