Dlaczego należy dbać o swoją skórę?

Właściwa i regularna pielęgnacja skóry to obowiązkowy punkt codziennej higieny osobistej dla każdej osoby pragnącej jak najdłużej zachować młody i świeży wygląd. Dzięki dobrej pielęgnacji zyskujemy jednak przede wszystkim zdrową i promienną skórę, a to ona gwarantuje nam piękny wygląd zewnętrzny. Regularna i odpowiednia dla naszego typu skóry pielęgnacja chroni nasz naskórek przed wysuszeniem, uczuciem ściągnięcia, pieczenia czy dyskomfortem. Ma też ona jednak niebagatelny wpływ na stan naszej skóry właściwej, gdzie produkowane są białka podporowe, czyli kolagen, elastyna i kwas hialuronowy, które są odpowiedzialne za gładkość, nawilżenie i naprężenie skóry. Naskórek pełni funkcję ochronną, jego dobry stan chroni skórę właściwą przed przedwczesnym starzeniem i podrażnieniami.

Gwarancją powodzenia jest systematyczność

O pielęgnacji twarzy nie możemy zapominać – tu kluczem do sukcesu jest rutyna i regularność. Codziennie należy dbać o właściwe oczyszczenie skóry z makijażu i zanieczyszczeń, tonizowanie oraz nałożenie kremu odżywczego dobranego do rodzaju naszej skóry. Regularna pielęgnacja krótkofalowo przyczynia się do poprawy stanu naszego naskórka, zmniejsza się ilość wyprysków i niechcianych krostek, skóra jest elastyczna i wygląda zdrowo. Długofalowo właściwa rutyna pielęgnacyjna pozwoli nam na uniknięcie przebarwień słonecznych oraz opóźnienie procesów starzenia. Zadbany i wypielęgnowany naskórek dobrze chroni skórę właściwą przed działaniem wolnych rodników, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek. Komfort jaki daje nam zdrowa i zadbana skóra twarzy przekłada się także na nasze samopoczucie i pewność siebie.

Niechciane zmiany dermatologiczne

Zmiany skórne i różnego rodzaju problemy dermatologiczne potrafią bardzo skutecznie utrudnić nam życie i prowadzą do częstego obniżenia nastroju, a nawet w skrajnych przypadkach do długotrwałych problemów z samooceną i pewnością siebie. Ukrywanie i maskowanie zmian skórnych na twarzy jest kłopotliwe, pracochłonne i rzadko kiedy daje nam efekt, który pozwala na komfortowe wyjście z domu. Problemy skórne bardzo często prowadzą do uprzykrzających życie kompleksów. Jeśli trapią nas problemy skórne, warto zrobić wszystko, by nasza skóra zyskała pielęgnację i ewentualną terapię właściwie dobraną do naszego rodzaju problemów.

Dlaczego należy dbać o swoją skórę?

Gdzie szukać fachowej pomocy?

Skuteczne leczenie i przeciwdziałanie zmianom skórnym zależy przede wszystkim od trafionej diagnozy, którą musi poprzedzić szczegółowe badanie skóry i wywiad z pacjentem. Dzięki holistycznemu podejściu do każdego pacjenta dermatologia w Gliwicach w gabinecie Dermapoint zapewnia właściwą terapię różnego rodzaju schorzeń skórnych w oparciu o indywidualną leczenie. Wiele chorób dermatologicznych związanych jest z przewlekłymi chorobami ogólnoustrojowymi, dlatego tak istotne jest, by wywiad lekarski był szczegółowy, a plan leczenia ustalony dla każdego pacjenta odrębnie. Dermatologia w Gliwicach w renomowanym gabinecie Derampoint zajmuje się leczeniem wielu różnych chorób skórnych, mających różnorakie podłoże i przyczyny, przede wszystkim trądziku zwyczajnego, różowatego, naczyniaków, łuszczycy czy grzybicy. Możesz tu jednak uzyskać fachową pomoc także w leczeniu innych zmian skórnych, takich jak brodawki, przebarwienia, ale też wszelkich innych niepokojących zmian występujących na Twoim ciele.