Robienie na drutach – co warto wiedzieć

Robienie na drutach jest zwykle wykonywane ręcznie i wymaga zręczności i koncentracji. Można dziergać na drutach wykonanych z drewna, metalu, bambusa, plastiku lub innych materiałów. Podstawy są proste, ale jest też wiele zaawansowanych sposobów na te robótki ręczne.

Jakie druty wybrać?

Istnieje wiele różnych rodzajów drutów do robienia na drutach, w zależności od tego, czego chcesz użyć.  Z tego powodu przed rozpoczęciem robienia na drutach musisz wybrać odpowiedni rodzaj i grubość drutu. Jeśli nie jesteś pewien, jakiego rodzaju drutu potrzebujesz, skonsultuj się ze sprzedawcą lub osobą doświadczonym w tej dziedzinie.

Jaką włóczkę wybrać?

Pamiętaj, że wybierasz włóczkę do robienia na drutach, a nie szydełkowania. Włóczka do robienia na drutach powinna być miękka i elastyczna, aby łatwo się nią pracowało. Niektóre osoby preferują grubsze włóczki, ponieważ szybciej się je rozciąga. Inni preferują cienkie włóczki, ponieważ łatwiej je trzymać i pracować z nimi.

Wybór zależy od tego, co chcesz wykonać z włóczki. Warto również dobrać odpowiednie druty do niej oraz do tego, co chcesz wykonać.

Jak zacząć dzierganie na drutach?

Jak już masz druty oraz włóczkę czas nauczyć się podstawowych ściegów. W Internecie dostępnych jest wiele różnych wzorów dla początkujących, które można wykorzystać jako wskazówki. Specjalne filmy instruktażowe pokazują krok po kroku jak wykonać szalik, czapkę a nawet sweter.

Robienie na drutach – co warto wiedzieć

Dlaczego warto robić na drutach?

Robienie na drutach to naprawdę przyjemne hobby. Można to zrobić z przyjaciółmi i można to zrobić w podróży. Powody, dla których warto zacząć robić na drutach:

- Świetne hobby dla wszystkich grup wiekowych i jest idealne dla osób, które chcą używać rąk i tworzyć coś namacalnego.

- Zmniejsza na stres, ponieważ pozwala skupić się tylko na jednej rzeczy i wejść w strefę.

- Może pomóc w nauce nowych umiejętności lub doskonaleniu posiadanych.

- Możesz robić na drutach wszystko, od ścierek kuchennych po swetry, z przędzą o dowolnej gramaturze i kolorze!

Co jest łatwiejsze robienie na drutach czy szydełkowanie?

Nie ma jednej, sztywnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz od swojego projektu i jakie umiejętności posiadasz. 

Skoro podstawowe informacje już masz, to działaj!