Jak zwalczać wszawicę? Który szampon na wszy warto wybrać?

Wielu osobom wydaje się, że wszy to problem, który nigdy ich nie dotknie, a to dlatego, że mieszkają w dobrych warunkach, dbają o higienę, czystość i porządek. Należy jednak zaznaczyć, że wszawicą bardzo łatwo się zarazić. Szczególnie narażone są na nią dzieci, zwłaszcza te w wieku od 3 do 12 lat. Najmłodsi, bowiem mogą przynieść wszy z przedszkola, szkoły lub różnego rodzaju kolonii, obozów czy innych kilkudniowych wycieczek. Dlatego warto mieć to na uwadze i pomyśleć o zakupie skutecznego szamponu na wszy.

Co zrobić, kiedy nasze dziecko zarazi się wszawicą?

Jak powszechnie wiadomo znacznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, jednak w życiu czasami zdarzają się rzeczy, które potrafią nas zaskoczyć, jedną z nich mogą być np. wszy. Co zrobić w takiej sytuacji? Najważniejsze to zachować spokój i działać racjonalnie. Jeżeli podejrzewamy, że dziecko przyniosło wszy z przedszkola lub szkoły powinniśmy zgłosić to do wychowawcy. Dzięki temu nauczyciel będzie mógł ostrzec innych rodziców i uczulić ich na to, aby zachowali większa czujność i podjęli odpowiednie działania mające na celu sprawdzenie czy ich dzieci również nie zaraziły się wszawicą. Bywa, że w początkowej fazie nie tak łatwo rozpoznać, że na głowie dziecka pojawiły się pierwsze pasożyty, dlatego regularne i dokładne sprawdzanie głowy dziecka to podstawa. Pamiętajmy, że jeżeli doszło już do zarażania to leczeniu powinno podlegać nie tylko dziecko, ale wszyscy członkowie rodziny mieszkający w tym samym domu, którzy mieli z nim codzienny, stały kontakt. Aby zwalczyć wszawicę należy zastosować odpowiedni preparat. W dzisiejszych czasach preparatem, który cieszy się szczególnie dużym uznaniem (ze względu na swoją skuteczność i wygodę stosowania) jest szampon na wszy. Do innych produktów pomagających w walce z tymi pasożytami zaliczamy także kremy, żele czy lotiony. Należy zaznaczyć, że bardzo ważne jest również, aby w odpowiedni sposób zdezynfekować rzeczy osobiste osób zarażonych wszawicą. Pluszowe zabawki, pościel oraz ubrania musimy wyprać w temperaturze minimum 60 stopni.

Jak zwalczać wszawicę? Który szampon na wszy warto wybrać?

Skuteczny szampon na wszy - który produkt warto wybrać?

Na rynku możemy odnaleźć różnego rodzaju szampony na wszy. Na który zatem warto zwrócić szczelną uwagę? Z całą pewnością produktem godnym polecenia jest szampon do włosów CICHO wSZA, który możemy zakupić w sklepie internetowym sanity.pl. Dlaczego warto wybrać właśnie ten szampon? Przede wszystkim, dlatego, że w naprawdę szybki i skuteczny sposób zwalcza on wszystkie wszy i gnidy, a ponadto kosmetyk ten zapobiega także kolejnym zarażeniom, ponieważ podnosi odporność skóry na działanie pasożytów. Warto dodać, że taki preparat mogą stosować zarówno dorośli, jak i dzieci, które ukończyły 3 lata. Szampon CICHO wSZA jest bezpieczny, zawiera naturalne składniki (miedzy innymi olejki eteryczne z rozmarynu, drzewa herbacianego i Citronelli), dlatego bez obaw można używać go nawet codziennie. Co ważne do szamponu dołączona jest także wygodna wyczeska. W sklepie Sanity możemy zakupić także bardzo popularne w ostatnim czasie gumki do włosów CICHO wSZA, które również skutecznie chronią nasze dziecko przed wszami.