Wiosna to czas pierwszych ciepłych temperatur, ale również okres wzmożonej pracy. Zwłaszcza tyczy się to pielęgnacji naszego ogrodu. Potrzeba włożyć naprawdę sporo serca, abyśmy mogli cieszyć się naszym ogrodem przez całą wiosnę i lato. Jak to zrobić najszybciej?

Usuń stare rośliny

Stare i chore rośliny mogą przynieść znaczniej więcej szkód niż pożytku. Dlatego jednym z pierwszych kroków, który powinien być przez nas wykonany, jest usunięcie wszelkich drzew i krzaków, które nie rokują dobrze. W ten sposób zrobimy więcej miejsca na nową roślinność oraz pozwolimy naszemu ogrodowi wyglądać jeszcze piękniej. Z pewnością natrafimy na rośliny, które powoli wchodzą w stan obumierania, jednakże warto przeczekać, chociażby jeden rok. Niekiedy zdarza się, że roślina sama dochodzi po siebie. Musi być jednak spełnionych wiele warunków, które wpłyną na ponowny rozwój rośliny.

Jak przygotować ogród na lato?

Zaopatrz się w sprzęt

Sprzęt ogrodniczy (sprawdź ofertę Bilscy.info) zawsze warto trzymać pod ręką niezależnie od pory roku. Dlatego wiosna powinna być okresem, w którym przeglądamy stan techniczny naszych narzędzi do pracy. Być może część z nich nie nadaje się już do użytku i warto je wymienić na lepsze i nowsze modele. Wiosna to również okres sporych promocji, dlatego możemy nie tylko kupić zamienne narzędzia, ale kupić również zupełnie nowe przyrządy, które sprawią, że nasza praca będzie nie tylko szybsza, ale również przyjemniejsza.

Czas na nowe rośliny

Po pozbyciu się starej roślinności przyszła pora na zasadzenie nowych krzaków, kwiatów oraz drzewek. Po wykonaniu zadania z usuwaniem chorych roślin będziemy widzieć, jakie jest zapotrzebowanie na nowe rośliny. Jest to dobra pora na zastanowienie się, czy przypadkiem nie warto odświeżyć ułożenia naszej roślinności w ogrodzie. Być może po wiosennych czystkach znalazło się miejsce na coś, co nie było możliwe do wdrożenia w przypadku poprzedniego układu. Nie warto się tutaj śpieszyć, gdyż raz zaaranżowany krajobraz roślinności w naszym ogrodzie, będzie stosunkowo trudny do zmiany. Warto w takiej sytuacji zapytać się innych domowników, jak chcieliby, aby ogród wyglądał, gdyż będziemy w nim spędzać sporo czasu.