Wiele osób chce z tym faktem dyskutować, niemniej pierwsze wrażenie jest ważne. Zarówno jeżeli chodzi o nas, jak i … o dom w którym mieszkamy. Co widzą goście zaraz po przekroczeniu naszego progu? Przedpokój. To nie tylko ważna część powierzchni mieszkalnej, ale również wizytówka domu, dlatego warto aby był urządzony funkcjonalnie i w dobrym stylu. Jak urządzić nowoczesny przedpokój?

Meble LOCO - stylowe meble do przedpokoju

Ciekawe zaaranżowanie przedpokoju to gra warta świeczki. Domownikom przyjemniej będzie z niego korzystać, a i zrobi wspomniane już wyżej dobre wrażenie na zaproszonych gościach. Bywa, że odpowiednie umeblowanie przedpokoju i stanowi niemałe wyzwanie, ponieważ bardzo często są to niewielkie przestrzenie, z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Na co więc zwrócić uwagę planując aranżację? Przede wszystkim na kolory, oświetlenie i meble. Funkcjonalne meble odgrywają kluczową rolę w urządzaniu nowoczesnego przedpokoju.

Jak urządzić nowoczesny przedpokój?

Meble w nowoczesnym przedpokoju

Jakie meble powinny się znaleźć w przedpokoju? Wiele zależy od tego jak usytuowane jest to pomieszczenie i jakim metrażem dysponujemy. Najczęściej jest to solidny wieszak na ubrania oraz szafa. Bardzo istotna jest szafka na buty dzięki której będzie można uporządkować obuwie. 

Szafka na obuwie może być bardziej funkcjonalna, niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Niektóre modele szafek są wyposażone w wygodne siedzisko, dzięki czemu taki mebel pełni funkcję 2w1.

To fantastyczny pomysł, gdy w przedpokoju brak jest miejsca na krzesło lub ławę, bądź po prostu chcecie, aby znalazła się tam minimalna ilość jakiegokolwiek wyposażenia.

Szafka do przechowywania obuwia może również przybrać kształt eleganckiej komody, bądź szafy, która wewnątrz posiada przestrzeń podzieloną na obuwie i powieszenie okryć wierzchnich. 

Meble Loco specjalizują się m.in  w tworzeniu funkcjonalnych szafek na buty -  z pewnością znajdziecie coś dopasowanego do Waszego zapotrzebowania, jak i aranżacji. Odpowiedni dobór mebli pomoże zorganizować wnętrze przedpokoju i maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

Wykończenie ścian i oświetlenie w nowoczesnym przedpokoju

Jakim kolorem farby pomalować ściany? Tutaj warto kierować się nie tylko osobistymi preferencjami, ale dostosować to do warunków.Innymi słowy, jeżeli wnętrze jest niewielkie i wpada tam niewiele światła, to powinniśmy zrezygnować z ciemnych kolorów, na rzecz jaśniejszych które optycznie powiększą pomieszczenie. 

W przedpokoju doskonale sprawdzą się też fototapety, szczególnie modne ostatnio fototapety 3D z efektem głębi. Idealnie będą pasować do nowoczesnego wystroju, a dodatkowo sprawią, że przedpokój wyda się większy.

Istotna jest również kwestia oświetlenia, ponieważ najczęściej przedpokoje są pozbawione dostępu do światła dziennego. W nowoczesnym wnętrzu znakomicie sprawdzi się lampa sufitowa z fantazyjnym abażurem, oraz boczne źródła światła(obok lustra, lub szafy)

W urządzaniu nowoczesnego przedpokoju warto postawić na odpowiednie oświetlenie i przede wszystkim funkcjonalne meble. Mniej znaczy więcej, o przedpokój będący wizytówką domu czy mieszkania warto się zatroszczyć.

Artykuł powstał we współpracy z Meble LOCO - producentem mebli.