Kraków jest jednym z chętniej wybieranych miast przez Polaków do mieszkania, studiowania i pracy. Stolica Małopolski oferuje ciekawe atrakcje turystyczne. Zapewnia wysoką jakość życia. Wyróżnia się imponującym dziedzictwem historycznym. Jest chętnie odwiedzany nie tylko przez turystów z Polski, ale  z całego świata.

Na jakie dzielnice warto zwrócić szczególną uwagę?

Krakowskie dzielnice różnią się pod kątem atrakcyjności mieszkaniowej. Wiele osób chciałoby mieszkać na Starym Mieście. Dlatego osoby wynajmujące mieszkania nie muszą długo czekać na chętnych. Podobnie jest ze sprzedażą, szczególnie na rynek wtórny. Jeśli chodzi o nowe mieszkania, cena jest bardzo wysoka. Jeśli już cokolwiek nowego buduje się w tej dzielnicy, to są to przede wszystkim luksusowe i drogie apartamentowce. Największą popularnością cieszą się wśród polskich i zagranicznych inwestorów. Kupione apartamenty przeznaczają później na wynajem. 

Oprócz Starego Miasta wiele osób szuka mieszkania na Krowodrzy Górka, Łobzowie, Salwatorze i Bronowicach. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszy się Prądnik Czerwony, Prądnik Biały i Stare Podgórze.

Gdzie warto wynająć mieszkanie w Krakowie?

Podmiejskie miejscowości

Jeśli dysponujemy nieco mniejszym budżetem, warto zwrócić uwagę na podmiejskie miejscowości, takie jak Wieliczka i Niepołomice. Są świetnie skomunikowane z Krakowem. Co jakiś czas uruchamiane są nowe połączenia autobusowe i kolejowe. Miasteczka są urocze, zielone, ciche i spokojne. Można w nich wspaniale odpocząć od zgiełku i korków. W podobnej cenie możemy wynająć zdecydowanie większe mieszkanie. 

Studenckie miasto Kraków

Kraków jest co roku jednym z najchętniej wybieranych miast przez studentów z całej Polski. Ceny mieszkań  rosną we wrześniu, kiedy zbliża się rok akademicki. Dlatego warto poszukać lokum już w lipcu, zaraz, gdy dostaniemy się na studia. Wielu studentów szuka mieszkania na Ruczaju, w pobliżu UJ. Dużym zainteresowaniem cieszy się też Dzielnica V Krowodrza, ponieważ znajduje się niedaleko miasteczka uniwersyteckiego AGH.  Jeśli mamy taką możliwość, warto szukać od razu mieszkania w kilka osób.