Oto 5 praktycznych wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszą wełnę skalną do ocieplenia domu.

Szukajcie wysokiej jakości zrównoważonych marek

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy w życiu, również chodzi o izolację z wełny skalnej, zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz. Najlepsze marki są warte dodatkowych pieniędzy, ponieważ oferują produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości - często pochodzących z recyklingu.

Co ważne, wykorzystanie przetworzonych półproduktów zmniejsza ilość gazów cieplarnianych, które w przeciwnym razie zostałyby uwolnione podczas produkcji nowej wełny skalnej - ta jest wytwarzana poprzez wypalanie naturalnie występujących minerałów do momentu, w którym można je wykorzystać jako izolację.

W większości przypadków można oczekiwać, że produkty z wełny skalnej najwyższej jakości będą zawierały co najmniej 20% składników pochodzących z recyklingu.

Upewnij się, że wełna jest gęsta i mocna

Wybierając izolację z wełny mineralnej dla swojego domu, należy upewnić się, czy jest ona gęsta i mocna. Jeśli wełna ma dużą gęstość, będzie dłużej spełniała swoją rolę. Dodatkowo jeśli będzie odporna na rozdarcia i rozerwania, nie ulegnie zniszczeniu podczas montażu.

Znajdź wełnę mineralną o wysokiej temperaturze topnienia

Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę, jest temperatura topnienia produktu. Jest to temperatura, w której kawałek wełny skalnej stopi się pod wpływem ciepła. Wyższa temperatura topnienia oznacza, że wełna nie pali się tak łatwo i jest lepiej przystosowana do zatrzymywania płomieni w czasie pożaru.

5 wskazówek, jak wybrać najlepszą izolację z wełny mineralnej

Zapytaj o gwarancję

Przy wyborze izolacji z wełny mineralnej ważne jest uzyskanie szczegółowych informacji na temat gwarancji, która jest do niej dołączona. Najważniejszym pytaniem, jakie należy zadać, jest to, czy produkt będzie objęty gwarancją przez określony czas - to istotny punkt, zwłaszcza jeśli szukasz materiału do ocieplenia dużej powierzchni.

Cena ma znaczenie

Cena powinna być jednym z czynników branych pod uwagę przy wyborze materiału izolacyjnego. Mimo że wyżej powinno stawiać się parametry techniczne oraz jakość samego produktu, to z reguły nie warto przepłacać. Dobrym rozwiązaniem jest więc przeprowadzenie dogłębnego rozeznania w ofercie magazynów oraz hurtowni budowlanych - możliwe, że uda się znaleźć ten sam produkt w znacznie niższej cenie.

Źródło: https://elewacyjni.pl/porady/welna-skalna-czy-szklana-czym-ocieplac.html