Właściciele domów z ogrodami robią wszystko, by były one jak najbardziej atrakcyjne oraz umożliwiały wypoczynek w towarzystwie całej rodziny. Ma to szczególne znaczenie w obecnej porze roku, gdyż często przebywa się na świeżym powietrzu. W takich okolicznościach przyrody organizacja grilla jest czystą przyjemnością, a w przypadkach gdy impreza ulegnie przedłużeniu – niezbędne staje się właściwe oświetlenie w ogrodzie. Pełni ono nie tylko praktyczną funkcję, ale również dekoracyjną, zwłaszcza w przypadku oświetlenia LED.

Lampy i kule ogrodowe - praktyczne i estetyczne rozwiązania

Lampy i kule ogrodowe – najlepszy wybór

Główną zaletą oświetlenia LED jest oczywiście niski pobór energii elektrycznej, dzięki temu rachunki za prąd z całą pewnością nie będą zmartwieniem. Wszelkie lampy kule ogrodowe LED są również efektywne i trwałe, a także zapewniają pełne bezpieczeństwo, również na zewnątrz. Lampy i kule ogrodowe będą cieszyły oczy użytkowników przez długi czas, dodatkowo wpisują się w obowiązujące trendy. Tak ozdobione ścieżki ogrodowe z całą pewnością przypadną do gustu wszystkim gościom. Tego rodzaju oświetlenie charakteryzuje się dawaniem rozproszonego światła, dzięki czemu oświetla się większą powierzchnię niż w przypadku tradycyjnych produktów. Istotne przy lampach i kulach ogrodowych jest to, że wykonuje się je z najlepszej jakości materiałów, w pełni odpornych na różne warunki atmosferyczne. Przed zakupem wystarczy zapoznać się ze stopniem ochrony danego produktu. Jeżeli wynosi IP44 lub więcej – oznacza to, że bez najmniejszego ryzyka oświetlenie może być zlokalizowane na zewnątrz. Producenci dbają o to, by użytkownicy mogli być pewni, iż żadne warunki atmosferyczne nie wpłyną negatywnie na działanie oświetlenia.

Rodzaje lamp i kul ogrodowych

Wśród bardzo popularnych lamp i kul ogrodowych wyróżnia się te zasilane kablem oraz solarne. Pierwszy model jest źródłem mocnego światła, w tym przypadku nie obserwuje się wpływu warunków atmosferycznych. Instalacja elektryczna tego rodzaju oświetlenia daje pożądany rezultat o każdej porze dnia. Lampy solarne natomiast czerpią energię ze słońca w ciągu całego dnia, a dzięki wbudowanemu czujnikowi włączają się po zmroku. W tym rozwiązaniu największą zaletą jest brak kabli i konieczności zastosowania zasilania zewnętrznego. Mogą być więc dowolnie rozmieszczone na terenie całego ogrodu, istnieje również możliwość przeniesienia produktu w dowolnej chwili w inne miejsce. Zastosowanie kul i lamp na terenie ogrodu to symbol nowoczesności i niewymuszonej elegancji, niosą ze sobą nie tylko praktyczne korzyści, ale również estetykę. Spacer po zmroku w pięknie oświetlonym ogrodzie to idealna sceneria dla romantycznych spotkań oraz imprez plenerowych. Spędzanie wolnego czasu na łonie natury to idealny przepis na letnie popołudnie i wieczór, można spędzić ten czas w wyjątkowo miłej atmosferze. W zestawach kupuje się nie tylko same kule, lecz również metalowe szpikulce, na których montuje się to wyjątkowo estetyczne oświetlenie. Z montażem i instalacją z pewnością poradzi sobie każdy użytkownik.